Mezoterapia igłowa - Na czym polega zabieg?

Mezoterapia igłowa - Na czym polega zabieg?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który ma na celu widoczną poprawę stanu skóry, a także zahamowanie procesu starzenia. Seria kilku zabiegów pozwala zachować młody wygląd oraz sprawia, że skóra staje się znacznie bardziej elastyczna. Sporym atutem metody jest fakt, że może ona być stosowana na niemal dowolnym obszarze ciała, choć najczęściej wykorzystywana jest na twarzy, szyi, dekolcie oraz dłoniach, gdzie proces starzenia się skóry postępuje najszybciej. 

Zabieg mezoterapii igłowej polega na śródskórnych iniekcjach substancji aktywnych, które w zauważalny sposób wpływają na kondycję skóry. W trakcie jego trwania, na głębokość kilku milimetrów pod skórę wstrzykiwany jest koktajl substancji odżywczych, które dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta. Najczęściej jest to połączenie kwasu hialuronowego, witamin oraz innych substancji czynnych, które pozwalają nie tylko zachować młody wygląd, ale również niezwykle korzystnie wpływają na ogólny stan skóry. Zabieg nie jest bolesny, choć u bardziej wrażliwych pacjentów może powodować pewien dyskomfort. Wówczas możliwe jest zastosowanie znieczulenia, które pozwoli ograniczyć nieprzyjemne doznania do minimum. Wykonany przez profesjonalnego lekarza, pozwoli uzyskać wyjątkowe rezultaty przy maksymalnym ograniczeniu ryzyka wystąpienia skutków ubocznych oraz reakcji alergicznych. Ślady po ukłuciach powinny natomiast ustąpić po kilku dniach, dzięki czemu nie ma potrzeby rezygnowania z codziennych aktywności. Istnieje również możliwość powstania niewielkiego zasinienia w przypadku, gdy igła trafi na naczynko krwionośne, jednak objawy te szybko znikają. Mezoterapia pomaga zredukować zmarszczki, zapobiega utracie elastyczności skóry, a także dba o odpowiednie mikrokrążenie oraz nawilżenie skóry. Skuteczność zabiegu jest dodatkowo wzmocniona poprzez fakt, że substancje aktywne wstrzykiwane są bezpośrednio w leczone miejsca. Po wstrzyknięciu preparatu, lekarz wykonuje delikatny masaż mający na celu równomierne rozprowadzenie specyfiku, dzięki czemu zwiększa się jego efektywność. 

Mezoterapia to bez wątpienia zabieg godny polecenia dla osób, którym zależy na skuteczności kuracji przy małej inwazyjności wykonywanych działań. Zastosowanie serii zabiegów sprawi, że kondycja skóry ulegnie znacznej poprawie, a efekty starzenia się skóry zostaną zahamowane.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Italia Style - Szafki w salonie

Wrocławska 42
57-200 Ząbkowice Śląskie

Średnia Ocena

5/5
Meble w klasycznym stylu Rad-Pol

Sadowa 56
05-800 Pruszków

Średnia Ocena

5/5
Imeso - Serwis urządzeń medycyny estetycznej

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

BUDOWA NOWYCH OSIEDLI MIESZKANIOWYCH

BUDOWA NOWYCH OSIEDLI MIESZKANIOWYCH

Biżuteria a praca

Biżuteria a praca

Tradycja związana z biżuterią

Tradycja związana z biżuterią