Mezoterapia igłowa - Na czym polega zabieg?

Mezoterapia igłowa - Na czym polega zabieg?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który ma na celu widoczną poprawę stanu skóry, a także zahamowanie procesu starzenia. Seria kilku zabiegów pozwala zachować młody wygląd oraz sprawia, że skóra staje się znacznie bardziej elastyczna. Sporym atutem metody jest fakt, że może ona być stosowana na niemal dowolnym obszarze ciała, choć najczęściej wykorzystywana jest na twarzy, szyi, dekolcie oraz dłoniach, gdzie proces starzenia się skóry postępuje najszybciej. 

Zabieg mezoterapii igłowej polega na śródskórnych iniekcjach substancji aktywnych, które w zauważalny sposób wpływają na kondycję skóry. W trakcie jego trwania, na głębokość kilku milimetrów pod skórę wstrzykiwany jest koktajl substancji odżywczych, które dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta. Najczęściej jest to połączenie kwasu hialuronowego, witamin oraz innych substancji czynnych, które pozwalają nie tylko zachować młody wygląd, ale również niezwykle korzystnie wpływają na ogólny stan skóry. Zabieg nie jest bolesny, choć u bardziej wrażliwych pacjentów może powodować pewien dyskomfort. Wówczas możliwe jest zastosowanie znieczulenia, które pozwoli ograniczyć nieprzyjemne doznania do minimum. Wykonany przez profesjonalnego lekarza, pozwoli uzyskać wyjątkowe rezultaty przy maksymalnym ograniczeniu ryzyka wystąpienia skutków ubocznych oraz reakcji alergicznych. Ślady po ukłuciach powinny natomiast ustąpić po kilku dniach, dzięki czemu nie ma potrzeby rezygnowania z codziennych aktywności. Istnieje również możliwość powstania niewielkiego zasinienia w przypadku, gdy igła trafi na naczynko krwionośne, jednak objawy te szybko znikają. Mezoterapia pomaga zredukować zmarszczki, zapobiega utracie elastyczności skóry, a także dba o odpowiednie mikrokrążenie oraz nawilżenie skóry. Skuteczność zabiegu jest dodatkowo wzmocniona poprzez fakt, że substancje aktywne wstrzykiwane są bezpośrednio w leczone miejsca. Po wstrzyknięciu preparatu, lekarz wykonuje delikatny masaż mający na celu równomierne rozprowadzenie specyfiku, dzięki czemu zwiększa się jego efektywność. 

Mezoterapia to bez wątpienia zabieg godny polecenia dla osób, którym zależy na skuteczności kuracji przy małej inwazyjności wykonywanych działań. Zastosowanie serii zabiegów sprawi, że kondycja skóry ulegnie znacznej poprawie, a efekty starzenia się skóry zostaną zahamowane.

Opinie (3)

Monika

2020-02-01 16:45:09

Adres IP:

*.*.*.71

Moja skóra twarzy po Mezoterapii dostała można powiedzieć drugie życie a wszystko to za namową dr Pardy-Głomskiej. Jestem już umówiona na kolejny zabieg.
Gosia

2019-05-30 23:57:59

Adres IP:

*.*.*.4

Mamm duzo zmarszczek w okolicy oczu chyba sie zdecyduje bo juz nie wiem co robic, mila ten zabiek ktos i cos wiecej o nim potrafi powiedziec?
kasia

2019-04-15 00:01:59

Adres IP:

*.*.*.45

rowniez jestem ciakawa, tez bym sie zdecydowala na ten zabieg mezoterapii iglowej ale nie wiem czy jest warty tylu pieniedzy hmm . . :)

Zobacz firmy

HASBORG - maszyny cukiernicze

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
dr Łukasz Paluch

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Tonery DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Perfekcjonizm w naszym wykonan

Perfekcjonizm w naszym wykonan

Wsparcie finansowe dla małych i średnich przedsiębiorstw od PFR - na co można liczyć?

Wsparcie finansowe dla małych i średnich przedsiębiorstw od PFR - na co można liczyć?

Znaczenie treści na stronie www w kontekście SEO

Znaczenie treści na stronie www w kontekście SEO