Umowa SLA - dlaczego warto ją mieć?

Umowa SLA - dlaczego warto ją mieć?

Umowa SLA to dokument coraz częściej podpisywany przy wykonywaniu serwisu lub sklepu internetowego. Prowadzenie biznesu wiąże się z dużym ryzykiem, dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na wdrożenie zabezpieczeń, które je zminimalizują. Jednym ze sposobów na to, jest właśnie umowa SLA.

Co to jest umowa SLA?
Umowa SLA to dokument określający gwarantowany poziom świadczenia usług. Jego celem jest zapewnienie ciągłości działania systemu. W praktyce oznacza to błyskawiczną reakcję na wypadek awarii, w celu jak najszybszego przywrócenia strony lub sklepu internetowego do poprawnego działania. Klient posiadający taką umowę może zgłaszać incydenty, najczęściej poprzez system rejestracji zgłoszeń. Ma on zapewniony również dostęp do specjalistów, którzy zdecydują się na rozwiązanie jego problemu bez oczekiwania w kolejce zgłoszeń. Zarówno czas reakcji na zgłoszenie oraz czas naprawy są najczęściej szczegółowo określane w dokumencie i dostawca usług musi się z nich wywiązać.

Co daje umowa SLA?
Jeszcze kilka lat temu, mało kto decydował się na podpisanie umowy SLA. Była ona przez długi czas rozumiana jako zbędny wydatek. Agencja Argonium oferująca swoim klientom umowy SLA dostrzega coraz większe zainteresowanie tego typu świadczeniem https://www.argonium.pl/case_study/serwisy-www/dlaczego-warto-mie-umow-sla
W dobie, gdy niemal każda z firm prowadzi intensywne działania w sieci, nie można pozwolić sobie na awarię. Każda kolejna godzina niedostępności serwisu to strata do firmy. Mowa nie tylko o dochodach, których np. sklep internetowy nie może generować z powodu utraty dostępności. W taki sytuacji spada również zaufanie odbiorców do firmy. Użytkownicy zastanawiają się, czy firma, której strona jest stale w awarii na pewno dba o profesjonalizm.

Czy warto mieć umowę SLA?
Umowa SLA to możliwość nie tylko błyskawicznej reakcji na wypadek awarii systemu, ale przede wszystkim bieżący nadzór. Dostawca, z którym podpisana zostanie umowa, dzięki monitoringowi posiada aktualną wiedzę o serwisie. Dzięki temu może wykryć, kiedy i z jakiego powodu system zaczął działać stabilnie. Dzięki temu czas naprawy może być znacznie szybszy. W przypadku Argonium, umowa SLA jest dostępna wraz z umową administrowania stron www i obejmuje także hosting. To w znaczny sposób odciąża klienta od obowiązków związanych z prowadzeniem serwisu, dzięki czemu może on całkowicie skupić się na głównych aspektach swojej działalności.

Opinie (10)

Marek

2021-09-06 08:07:38

Adres IP:

*.*.*.105

Ogólnie zabezpieczenie SLA to już dawno powinien być standard, oferowany przez wszystkie agencje IT.
Ewelina

2020-04-15 10:25:06

Adres IP:

*.*.*.79

Umowę SLA, moim skromnym zdaniem po prostu trzeba mieć, szczególnie przy sprzedaży przez internet.
Filip

2020-04-09 13:10:28

Adres IP:

*.*.*.83

Też tak uważałem, i tu się kłania trochę (nie szukając oczywiście winnego) w jaki sposób kontrahent przedstawia zalety SLA bo ja np. po takiej rozmowie stwierdziłem, że przecież sam mogę kontrolować ruch w sklepie i zgłaszać usterki a gdzie czas reakcji itp. Teraz wiem, że najlepiej te sprawy powierzyć profesjonalistom, jednak kosztowało mnie bezpowrotną utratę paru stałych i przynoszących zyski klientów.
Kamil

2020-04-07 09:56:53

Adres IP:

*.*.*.68

Umowa SLA to w dwóch słowach "same korzyści" ale to jednak nie jest standard oferowany chociażby w kwestii informacyjnej, nawet w formie "za i przeciw" i to widać jak rozmawiam z ludzi sprzedającymi online. Niektórzy nadal uważają, że to nie do końca potrzebne.
Basia

2020-02-29 07:49:09

Adres IP:

*.*.*.44

Dobrze trafić, bezcenne.
Iwona

2020-01-05 23:09:24

Adres IP:

*.*.*.101

Tak SLA to u nich standard jakich mają wiele w ofercie. Polecam.
Jakub

2020-01-03 16:48:15

Adres IP:

*.*.*.55

Mi umowę SLA zaproponowano wraz z obsługą w Argonium już na etapie kiedy zgłosiłem się z prośbą o pomoc w zaprojektowaniu samej szaty graficznej mojego sklepu online i to był dobry ruch z ich strony. Zanim skończyli projekt, temat został jeszcze parę razy poruszony a ja miałem czas aby spokojnie się zastanowić i podjąć decyzję. Oczywiście skorzystałem z takiej oferty co aktualnie tylko i wyłącznie procentuje na moją korzyść.
Mezmez

2019-11-23 18:14:01

Adres IP:

*.*.*.71

Polecam Agencję Interaktywną Argonium Rzeszów.
Pablo

2019-09-13 21:18:05

Adres IP:

*.*.*.50

Tak jak tutaj napisano. SLA + administracja strony + hosting i mamy czas i głowę aby skupić się na swoich działaniach.
R.Kowal

2019-03-21 12:10:36

Adres IP:

*.*.*.66

Service Level Agreement to powinien być standard i mam nadzieję, że się tego w końcu doczekamy.

Zobacz firmy

HASBORG - maszyny cukiernicze

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
dr Łukasz Paluch

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Tonery DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Zamienniki do druku

Zamienniki do druku

PROWADZENIE KSIĘGOWOŚCI W FIRMIE

PROWADZENIE KSIĘGOWOŚCI W FIRMIE

Zaawansowane funkcje drukarek atramentowych

Zaawansowane funkcje drukarek atramentowych