Wsparcie finansowe dla małych i średnich przedsiębiorstw od PFR - na co można liczyć?

Wsparcie finansowe dla małych i średnich przedsiębiorstw od PFR - na co można liczyć?

Mikro-, małe oraz średnie przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność gospodarczą na terenie województwa podkarpackiego z zarejestrowaną siedzibą lub jednym z oddziałów, mogą otrzymać od Podkarpackiego Funduszu Rozwoju wsparcie finansowe. Jeżeli potrzebujesz środków pieniężnych na zakup nieruchomości komercyjnej na terenie województwa podkarpackiego, warto złożyć wniosek o pożyczkę hipoteczną dla firm, dzięki której można zainwestować w biuro, lokale użytkowe i usługowe, a także magazyny czy hale produkcyjne.

W PFR nie tylko można liczyć na pożyczkę na zakup nieruchomości komercyjnych, ale również na finansowanie bieżącej działalności gospodarczej, tj. pokrywania bieżących wydatków, zakupu towaru potrzebnego do ciągłego rozwoju firmy oraz wypłacania wynagrodzenia pracownikom. Warto pamiętać, że wszystkie usługi realizowane przez Podkarpacki Fundusz Rozwoju są przeznaczone dla przedsiębiorców z województwa podkarpackiego.

Kredyt dla firm to jednak nie wszystko, co oferuje PFR. Podkarpacki Fundusz Rozwoju zajmuje się również poręczaniem kredytów i pożyczek. Poręczenie kredytowe zazwyczaj jest potrzebne mikro-, małym i średnim przedsiębiorcom, którzy starają się o środki finansowe potrzebne do rozwoju prowadzonej działalności. Do znalezienia poręczeniodawcy zazwyczaj zobligowane są firmy, które nie mają odpowiedniego zabezpieczenia, dlatego PFR udziela poręczenia na kwoty sięgające nawet 1 miliona złotych. Poręczenie od PFR nie tylko zwiększa wiarygodność przedsiębiorcy, ale również zapewnia mu płynność finansową bez konieczności angażowania w to własnych środków.

Warto również wspomnieć, że Podkarpacki Fundusz Rozwoju oferuje również przedsiębiorcom możliwość udzielenia gwarancji dla firm, które ubiegają się o współfinansowanie planowanych inwestycji w formie dotacji ze źródeł funduszy europejskich. Zazwyczaj takie firmy są zobligowane do wniesienia wkładu własnego, a często nie dysponują wystarczającymi środkami pieniężnymi, jednak zakładają, że uzyskają je po pewnym czasie.

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG - maszyny cukiernicze

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
dr Łukasz Paluch

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Tonery DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Dziecko u laryngologa

Dziecko u laryngologa

Stanowisko pracy w biurze

Stanowisko pracy w biurze

Tradycja związana z biżuterią

Tradycja związana z biżuterią