Wyposażenie cukierni - maszyny do ciastek nadziewanych

Wyposażenie cukierni - maszyny do ciastek nadziewanych

Ciastka nadziewane to popularny rodzaj wypieków, z którymi można spotkać się w większości sklepów i cukierni. Ciastka nadziewane mogą być zarówno w formie batoników, jak i kulek bądź innych kształtów. Są one możliwe do wykonania w cukierniach przemysłowych dzięki użyciu odpowiednich maszyn do ciastek nadziewanych. Jeśli jesteście na etapie ich zakupu, zapraszamy na stronę internetową polskiego producenta maszyn cukierniczych Hasborg. W niniejszym artykule znajdziecie natomiast odpowiedź na pytanie: jak zbudować linię do ciastek nadziewanych?

Maszyna do ciastek nadziewanych

Marka Hasborg posiada w swojej ofercie liczne maszyny do ciastek nadziewanych, które odpowiadają za ich formowanie oraz wyciskanie nadzienia w odpowiednim miejscu. Jednym z tego typu sprzętów jest wysokiej jakości maszyna do formowania ciastek o nazwie Triomax Premium, która umożliwia wykonanie wypieków w postaci kulek bądź batoników. W zależności od konkretnej formy produktu, maszyna ta może dozować ciastka bądź ciąć je na tak zwanej taśmie gilotyny. Pierwsza opcja może być umieszczana bezpośrednio na taśmie pieca cukierniczego, z kolei użycie gilotyny wymaga wykonania tej czynności na osobnym transporterku, w który jest oczywiście wyposażona maszyna Triomax Premium. Do formowania ciastek nadziewanych można używać także innych urządzeń znajdujących się w ofercie Hasborg, wśród których wyróżnimy: Duomax M400, Triomax III, Duomax III i Quatromax.

Linia do ciastek nadziewanych

Jeśli chcecie stworzyć całą linię do produkcji ciastek, potrzebujecie także sprzętów odpowiedzialnych za wykonanie innych czynności niż samo formowanie produktów. Niezależnie od przepisu, jaki pragniecie właśnie zrealizować, każda cukiernia przemysłowa powinna być wyposażona w piec tunelowy-konwekcyjny. Użycie pozostałych maszyn jest natomiast podyktowane konkretnymi oczekiwaniami względem uzyskiwanych wypieków. Ciastka nadziewane można choćby polać czekoladową polewą, które odbywa się za pośrednictwem oblewarki do czekolady. Po wykonaniu tej czynności ciastka należy schłodzić w tunelu chłodniczym, dzięki czemu możemy cieszyć się gotowym do zapakowania produktem. Jednym z elementów wielu przepisów jest posypanie ciastek orzechami bądź innego rodzaju posypką, do czego warto mieć posypywacz zintegrowany.

Produkcja ciastek z dwoma rodzajami nadzienia

Ciekawą opcją jest stworzenie ciastek z dwoma różnymi rodzajami nadzienia w środku, co możliwe jest do wykonania przy użyciu nowoczesnej maszyny do ciastek nadziewanych i nie tylko - Quatromax. Jest to wielofunkcyjna maszyna, która wykorzystuje aż cztery zbiorniki, dzięki czemu przy jej użyciu można wyprodukować dwukolorowe ciastka z dwoma różniącymi się między sobą nadzieniami wewnątrz. Budowa tego urządzenia pozwala mu na pracę z rozmaitymi rodzajami ciast (np. piernikowym, parzonym oraz kruchym). Zakup więc jednej wielofunkcyjnej maszyny może pozwolić na wykonanie różnego rodzaju ciastek, co znajdzie swoje zastosowanie w licznych cukierniach przemysłowych.

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG - maszyny cukiernicze

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
dr Łukasz Paluch

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Tonery DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Dostępność internetu dla osób niepełnosprawnych

Dostępność internetu dla osób niepełnosprawnych

Techniki restauracji starych nagrobków

Techniki restauracji starych nagrobków

Prawne aspekty rejestracji działalności online

Prawne aspekty rejestracji działalności online