Laserowe usuwanie blizn pooperacyjnych

Laserowe usuwanie blizn pooperacyjnych

Blizny pooperacyjne powstają naturalnie, w sytuacji gdy włóknista tkanka łączy się z raną. W wielu przypadkach zanikają same, zwłaszcza gdy uszkodzenie skóry jest niewielkie. Niestety zdarza się, że blizny pozostają na stałe. Często dzieje się tak z bliznami pooperacyjnymi. Interwencje chirurgiczne powodują głębokie cięcia skóry, przez co blizna pozostająca w miejscu rany staje się nieestetyczną pamiątką na resztę życia. Obecnie jednak możliwe jest leczenie blizn pooperacyjnych przy pomocy lasera, który pozwala w wyraźny sposób zredukować defekt skórny.

Laser na blizny pooperacyjne
Blizny pooperacyjne można usunąć decydując się na laseroterapię. Zabieg ten jest małoinwazyjny i na ogół nie jest bolesny, dlatego cieszy się dużą popularnością. Urządzenia laserowe są wykorzystywane w medycynie już od około 20 lat i mają szerokie zastosowanie.
Do usuwania blizn najczęściej rekomenduje się laser fraksyjny eCO2. Wyróżnia się on dużą precyzją oraz impulsami o wysokiej energii. Jako jedyny na świecie oferuje również tak szeroki zakres działań. Może być stosowany zarówno na drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe Warszawa, jak też blizny pooperacyjne. Potrafi docierać bardzo głęboko do skóry, dlatego świetne radzi sobie nawet z tymi najbardziej przerośniętymi bliznami.

Na czym polega działanie lasera?
Wiązki lasera wnikają do skóry, tworząc w niej mikrootwory, otoczone przez zdrową niezmienioną skórę. W wyniku tego zapoczątkowane zostają procesy regeneracyjne. Stare, uszkodzone tkanki skóry zostają usunięte, a w ich miejscu pojawia się nowa, zdrowa skóra. Zabieg jest szybki i niemal bezbolesny dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia. Dla skutecznego zredukowania blizn potrzebne są zazwyczaj 2-4 zabiegi w zależności od tego, jak rozległe są zmiany. Najłatwiej leczy się blizny świeże. Całkowita wymiana skóry następuje w ciągu 3-6 miesięcy od zakończenia terapii.

Opinie (3)

Edyta

2020-07-23 09:10:11

Adres IP:

*.*.*.16

Szczerze mówiąc to nie spodziewałam się do końca tak fajnych efektów, polecam zabiegi laserem fraksyjnym wszystkim paniom i nie ma co się bać!
Sylwia

2020-07-15 07:55:37

Adres IP:

*.*.*.117

Za pomocą zabiegu z użyciem lasera, u mnie po operacji całkowicie udało się usunąć blinzy.
Krystynka

2020-01-31 08:51:29

Adres IP:

*.*.*.33

Blizna w okolicach dekoltu zawsze mnie zawstydzała i nie pozwalała do końca na swobodę ubioru. Wiedziałam o takich zabiegach ale nigdy nie mogłam się zdecydować, teraz wiem że czekałam zbyt długo. Dziękuję personelowi kliniki dr Pardy za opiekę.

Zobacz firmy

HASBORG - maszyny cukiernicze

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
dr Łukasz Paluch

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Tonery DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Bezpieczeństwo pracy na wysokościach

Bezpieczeństwo pracy na wysokościach

Rodzaje okularów ochronnych

Rodzaje okularów ochronnych

Internet światłowodowy krok po kroku, czyli czym jest i jak działa?

Internet światłowodowy krok po kroku, czyli czym jest i jak działa?