Prowadzenie marketingu szeptanego - czego unikać?

Prowadzenie marketingu szeptanego - czego unikać?

Marketing szeptany (buzz marketing) to techniki stosowane w ramach promocji marki, produktu, usługi czy wydarzenia, które polegają w głównej mierze na umieszczaniu opinii w Internecie na ich temat wraz z linkami przekierowującymi. Mają na celu nie tyle, co wychwalić dany towar, ale skierować na niego uwagę grupy docelowej. Marketing szeptany może być bardzo skutecznym narzędziem marketingowym, jednakże należy wystrzegać się pewnych praktyk. Nieumiejętnie prowadzony buzz marketing może nieść wiele negatywnych konsekwencji dla całej marki, ponieważ może ona zostać posądzona o nieuczciwość, tracąc tym samym na swoim wizerunku.

Jak nie powinien wyglądać marketing szeptany?

Znaleźć forum internetowe, założyć konto i napisać pozytywną opinię - nic prostszego, prawda? Jednak tak absolutnie nie powinno się prowadzić marketingu szeptanego. Dlaczego? Przede wszystkim znalezione forum czy dyskusja muszą być związane tematycznie z reklamowanym przez nas produktem czy usługą. Natomiast założone specjalnie konto w celu napisania pozytywnej opinii informującej o istnieniu produktu prędko zostanie zablokowane. Konto musi móc pochwalić się historią, aby zostać uznane za autentyczne. A jeśli chodzi o pozytywną opinię - po prostu nie może być zbyt pozytywna. Użytkownicy Internetu nie są bezkrytyczni i potrafią przesiać komentarze wyglądające na spam od napisanych przez osoby faktycznie mające do czynienia z danym produktem.

Wszystkie posty publikowane w ramach prowadzenia buzz marketingu muszą przypominać autentyczne opinie, które ukazują zarówno zalety, jak i wady danych produktów czy usług. Specjaliści pracujący w agencji interaktywnej Argonium mogą zająć się prowadzeniem marketingu szeptanego dla Twojego biznesu, stosując jedynie etyczne i przynoszące efekty praktyki. Poziom skuteczności podejmowanych działań jest na bieżąco monitorowany i analizowany, a objęta strategia w razie potrzeby modyfikowana.

Jakie są najczęściej popełniane błędy w marketingu szeptanym?

W działaniach związanych z prowadzeniem marketingu szeptanego nietrudno o błąd, który może negatywnie wpłynąć na całą markę lub nieskuteczność wykonywanych kroków.

Są to między innymi:

  • negatywne ocenianie konkurencji, zamiast umiejętnego promowania swoich produktów,
  • linkowanie na niewiarygodnych stronach internetowych,
  • pisanie identycznych opinii na kilku forach, nie dostosowując ich do odbiorców i kontekstu dyskusji,
  • rozpoczynanie dyskusji od nienaturalnie napisanych wypowiedzi.

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG - maszyny cukiernicze

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
dr Łukasz Paluch

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Tonery DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jakie są korzyści z automatyzacji pakowania w przemyśle ciężkim?

Jakie są korzyści z automatyzacji pakowania w przemyśle ciężkim?

Sculptra - Zabieg medycyny estetycznej

Sculptra - Zabieg medycyny estetycznej

Ergonomia i bezpieczeństwo pracy a zastosowanie maszyn pakujących

Ergonomia i bezpieczeństwo pracy a zastosowanie maszyn pakujących