Smart Kid Belt bezzasadnie krytykowany

Smart Kid Belt bezzasadnie krytykowany

Smart Kid Belt wywołuje wiele emocji. Niestety nie wszyscy cieszą się z tego, że rynek urządzeń podtrzymujących dla dzieci zyskał bezpieczne, wygodne a do tego ekonomiczne rozwiązanie. Adapter Smart Kid Belt znalazł się w ogniu krytyki, za którą stoją sprzedawcy fotelików. Twierdzą oni, że urządzenie nie zapewni tak dobrej ochrony jak foteliki, a niektórzy z nich posługują się nawet epitetami "niebezpieczny" czy "niezgodny ze standardami" odnośnie adapteru. Niestety, argumenty strony krytykującej nie są w żaden sposób poparte dowodami. Smart Kid Belt natomiast po raz kolejny udowadnia, że urządzenie posiada parametry zapewniające bezpieczeństwo.

Smart Kid Belt alternatywą dla fotelika?
Konstrukcja adapteruSmart Kid Belt jest bardzo prosta. To regulowany pasek z dwoma klamerkami, które wczepia się w pasy bezpieczeństwa. Wiele osób może mieć na początku wątpliwości, czy tak proste urządzenie może zapewniać dziecku bezpieczeństwo porównywalne z fotelikami o skomplikowanej budowie. Obawy te rozwiewają jednak wyniki testów, które potwierdzają, że adapter jest bezpieczny i podczas zderzenia bądź nagłego manewru podtrzymuje dziecko w miejscu. Dodatkowo, adapter jest znacznie wygodniejszy dla małego pasażera. Sprzedawcy fotelików w dyskusji nad bezpieczeństwem urządzeń często pomijają niewygodny fakt, jakim jest negatywny wpływ długiego przebywania dziecka w foteliku na jego zdrowie. Pozycja, którą wymusza fotelik i brak wystarczającej swobody poruszania pogarsza krążenie krwi, dlatego w trakcie podróży trzeba robić częste postoje. To jednak niejedyna kwestia, o której sprzedawcy milczą.

Wybór najbezpieczniejszego urządzenia podtrzymującego
Dobrze dobrane urządzenie podtrzymujące pozwala zredukować ryzyko śmierci dziecka podczas wypadku nawet o 60%. Aby wybrać najlepsze urządzenie, warto porównać wyniki testów przeprowadzonych w tych samych warunkach. Takie testy wykonał niedawno Applus+ IDIADA. W badaniach zarejestrowano wielkości fizyczne w trakcie symulacji zderzenia dla kilku urządzeń, w tym Smart Kid Belt. Adapter spełnił wszystkie kryteria, które rozpatrywano na podstawie normy iSize. Zaobserwowano również, że Smart Kid Belt uzyskuje najmniejsze przeciążenia na większości odcinków, dzięki czemu ryzyko urazu u dziecka podróżującego w adapterze jest znacznie mniejsze.

Więcej informacji na temat wyników testów zderzeniowych adaptera znajdziecie na stronie fundacji Jestem Bezpieczny 

Opinie (4)

Brzyski

2020-02-29 19:06:07

Adres IP:

*.*.*.80

Dla mnie te filmy na niekorzyść Smart Kid Belt wyglądają jakoś tak nienaturalnie. Mało przekonująco jak na stanowisko w obronie bezpieczeństwa dzieci. Próba nieudanej antyreklamy.
FIS

2020-02-19 21:44:17

Adres IP:

*.*.*.37

Dobry, rzetelny artykuł. Do tego film na stronie fundacji przekazuje cenne informacje. Polecam wszystkim rodzicom w (niesłusznej) opresji posiadania.
Aleks

2019-12-11 10:26:43

Adres IP:

*.*.*.112

Ireneusz - postępować dokładnie tak jak przypadku zakupu i weryfikować tylko rzetelne źródła informacji to będzie pan spał spokojnie. O bezpieczeństwo dzieci to raczej nikt tu nie zabiega a jak nie wiadomo o co chodzi to...
Ireneusz

2019-12-07 06:37:09

Adres IP:

*.*.*.51

Nie bardzo wiem co zrobić. Kupując to urządzenie kierowałem się właśnie tym jakie posiada atesty itp, jednak jedna taka informacja i człowiek głupieje. Ktoś poradzi ?

Zobacz firmy

HASBORG - maszyny cukiernicze

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
dr Łukasz Paluch

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Tonery DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Prawne aspekty rejestracji działalności online

Prawne aspekty rejestracji działalności online

Ograniczenia Internetu radiowego - czy warto zainwestować w dodatkowe rozwiązania?

Ograniczenia Internetu radiowego - czy warto zainwestować w dodatkowe rozwiązania?

Co zrobić ze zużytymi tonerami i tuszami?

Co zrobić ze zużytymi tonerami i tuszami?